آزمون KET

آزمون KET یکی از آزمون های بین الملی زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه کمبریج برای زبان آموزان مبتدی طراحی شده است.این آزمون در اولین سطح از سطوح پنج گانه آزمون های اصلی این دانشگاه می باشد که ویژه بزرگسالان است.

همه چیز درباره آزمون KET

آزمون KET یکی از آزمون های بین الملی زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه کمبریج برای زبان آموزان مبتدی طراحی شده است.این آزمون در اولین سطح از سطوح پنج گانه آزمون های اصلی این دانشگاه می باشد که ویژه بزرگسالان است. این آزمون با اسامی مختلفی نظیر Key English Test, A2 key شناخته میشود. زبان آموزانی که موفق به اخذ مدرک این آزمون میشوند قابلیت آن را دارند که:

 • عبارات انگلیسی را درک و از آن استفاده کنند.
 • متون انگلیسی ساده را درک کنند.
 • خود را معرفی کرده و به سؤالات اساسی درباره خود پاسخ دهند.
 • با یک انگلیسی زبان در سطح مبتدی ارتباط برقرار کنند.

در این مقاله کوشش شده است به طور کامل نکاتی که برای برگزاری آزمون KET نظیر چارچوب کلی آزمون، زمان و مکان برگزاری، نحوه ارزیابی و همچنین هزینه آن، جهت تصویر روشن تر درانتخاب مسیر درست را ارایه دهد.

در ادامه مقاله با نکات زیر رو به رو خواهید شد:

 1. انواع آزمون A2 key
 2. بخش های مختلف آزمون و نمونه سوالات برای هر قسمت
 3. مراکز و نحوه برگزاری این آزمون
 4. هزینه ثبت نام آزمون
 5. منابع پیشنهادی

 

 1. انواع آزمون KET

با توجه به اینکه این آزمون برای زبان آموزان سطح مبتدی طراحی شده است، نه تنها بزرگسالان بلکه دانش اموزان نیز میتوانند برای شرکت در آن اقدام نمایند که دراین صورت نیاز به شرکت در آزمون Key for school می باشد. در هر دو نسخه سوالات یکسانی وجود دارند. تنها تفاوت آنها در محتوا ارائه شده می باشد. درKey for school موضوعات انتخاب شده در مورد مسائل مورد توجه و علاقه دانش آموزان می باشند.

نکته دیگری که می بایست به آن توجه کرد، برگزاری این آزمون بصورت حضوری و آنلاین است. که مدت زمان برگزاری هر دوی این آزمون ها، 110 دقیقه می باشد.

 1. بخش های مختلف آزمون و نمونه سوالات برای هر قسمت

مانند سایر آزمون های بین اللملی، درآزمون KET چهار مهارت Speaking, Listening ,Reading and writing مورد ارزیابی قرار میگیرند.

 

بخش Reading و Writing آزمون KET

 

این قسمت به دلیل داشتن 50% از کل آزمون، مهمترین بخش می باشد که شما در مدت زمان یک ساعت می بایست به 30 سوال مربوط به Reading و 2 سوال مربوط به writing پاسخ دهید. این قسمت نشان دهنده توانایی فرد در درک متون نوشتاری ساده مانند علائم، بروشور، روزنامه ها و مجلات است.

 1. Reading Part1 Three Option Multiple Choice
 2. Reading Part2 Three Option Multiple Matching
 3. Reading Part3 Three Option Multiple Choice
 4. Reading  Part4 Three Option Multiple Choice Cloze
 5. Reading Part5 Open Cloze
 6. Writing Part1 Guided Writing
 7. Writing Part2 Write a story based on pictures

بخش Listening آزمون A2 key

 

این بخش شامل پنج قسمت می باشد که هر بخش 2 بار برایتان پخش خواهد شد. برای پاسخ دادن به این بخش ، شما 25 دقیقه فرصت دارید. بعد از اتمام این بخش شما حدود 5 دقیقه فرصت دارید که پاسخ هایتان به پاسخنامه انتقال دهید. در ادامه شما میتوانید نمونه سوالات این بخش را مشاهد فرمایید.

بخش Speaking آزمون KET

اخرین قسمت از آزمون A2 key مربوط به بخش مکالمه می باشد. در این بخش یک شرکت کننده دیگر نیز شما را همراهی کرده. زمان پاسخگویی برای هر شرکت کننده حدود 10-8 دقیقه می باشد. 25% از نمره نهایی این آزمون در این بخش کسب میشود.

در قسمت اول آزمون، سوالاتی در مورد خود شما، اتفاقات روزمره و سبک زندگیتان توسط ممتحن پرسیده میشود. و در قسمت دوم ممتحن با طرح چند سوال و یا ارائه یک کارت حاوی یک موضوع و سوالات مربوط به آن از شما و شرکت کننده دیگر درخواست می کند که به بحث و بیان دیدگاه هایتان بپردازید.

شایان ذکر است که در این بخش علاوه بر یک شرکت کننده دیگر، شما با یک ممتحن دیگر نیز برخورد خواهید داشت. که نقش ایشان هم به عنوان شنونده و هم ارزیابی مهارت صحبت کردن شماست.

KET SPEAKING

 

 1. نحوه برگزاری و نمره دهی آزمون

با توجه به اینکه این آزمون برای سنجش دانش ابتدایی شما در زبان انگلیسی می باشد نمیتواند جایگزین آزمون هایی مانند IELTS  و TOEFL باشد. با قبولی در این آزمون ثابت می کنید که میتوانید در مکالمات عادی و روزمره در محیط های گوناگون مانند، محیط کار، مدرسه،دانشگاه و حتی مسافرت به زبان انگلیسی موفق عمل کنید.

معمولا ابلاغ نتایج آزمون KET با توجه به انلاین و یا حضوری برگزار کردن، متفاوت خواهد بود. در صورت آنلاین بودن معمولا مدرک بعد از 5الی 6 هفته پس از برگزاری زمان آزمون و در صورت حضوری بعد از 9 الی 11 هفته از مرکز برگزاری آزمون، دریافت کنید.

شرکت کنندگان برای کسب مدرک رسمی این آزمون باید نمره بالای 120 کسب کنند. کسب نمرات پایین تر برای متقاضیان ثبت خواهد شد اما مدرکی به آنها تعلق نخواهد گرفت. در مدرک ارائه شده با توجه به نمرات کسب شده از عبارات زیر استفاده میشود.

 

CEFR Level

Grade Cambridge English Scale Score

B1

Pass With Distinction

140-150

A2

Pass With Merit

133-139

A2

Pass

120-132

A1 Level A1

119-100

 

 برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نمره دهی اینجا را کلیک فرمایید. 

امتحان KET در حال حاضر با توجه به تحریم های موجود در ایران برگزار نمیشود ولی برای دریافت لیست مراکز برگزاری این آزمون می‌توانید به سایت رسمی دانشگاه کمبریج مراجعه کرده و برای پیدا کردن مراکز کشور مورد نظر خود، در قسمت پایین سایت سرچ کنید. همچنین امکان دسترسی به لیست تاریخ های برگزاری این آزمون از طریق دانلود فایل های زیر موجود است.

 1. هزینه ثبت نام ازمون

عموما هزینه آزمون A2 key توسط مراکز برگزاری آزمون حدود 120 یورو تخمین زده میشود. که نسبت به سایر آزمون های دیگر، قیمت معقولی را دارد.

 

 1. منابع پیشنهادی برای آزمون KET

دغدغه شرکت کنندگان در آزمون های بین المللی، انتخاب منابع مناسب برای آمادگی این آزمون هاست. که این امر میتواند از طریق دانلود پی دی اف کتاب های مرجع مربوط به این آزمون و یا از طریق سایت های حاوی نمونه سوالات آزمون KET فراهم شود.

در زیرمیتوانید لیست چند نمونه از کتاب های این آزمون را ملاحظه نمایید.

 • Cambridge English for Schools
 • Cambridge Key English Test Extra
 • Common Mistakes at KET
 • KET Direct for Schools
 • KET Practice Tests Plus
 • Key for Schools Result
 • Objective KET

 

برای تصمیم گیری بهتر و مقایسه این آزمون با ازمون بعدی  (PET) در جدول رسمی آزمون های کمبریج لطفا این مقاله  را مطالعه بفرمایید.

سخن پایانی

مسیر یادگیری هر زبانی چالش ها و جذابیت های خاص خود را دارد. موفقیت های روز افزون، نیاز به تلاش، برنامه ریزی و مشخص کردن اهداف فردی دارد. از این رو تیم الیت در کنار شماست تا هر انچه که در یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهد.

در این مقاله تمامی نکات مربوط به آزمون A2 key (KET) در اختیار شما همراهان گرامی قرار داده شد. امید است با استفاده از این مقاله، موفقیت دلخواهتان را در این آزمون به دست آورید.

 

References